بازدید از کلیسای سنت هریپسایم در تور ارمنستان

کلیسای ساناهین و تور ارزان ارمنستان
بازدید از کلیسای ساناهین در تور ارمنستان
مرداد ۱۸, ۱۳۹۵
کلیسای کارمراوور در ارمنستان
بازدید از کلیسای کارمراوور در تور ارمنستان
مرداد ۲۳, ۱۳۹۵

بازدید از کلیسای سنت هریپسایم در تور ارمنستان

کلیسای سنت هریپسایتم در تور ارمنستان

بازدید از کلیسای سنت هریپسایم در تور ارمنستان

کلیسای سنت هریپسایتم
سفر به هر کشوری می بایست روحیات معنوی نیز درون خود داشته باشد. مخصوصا زمانی که معنویات یکی از مهمترین کارها باشد و یکی از فاکتور هایی باشد که موجب پیشرفت آنجا شود. همچنین موجب شکوفایی و رونق آن کشور شده باشد. در ارمنستان، جاذبه های دیدنی بسیاری وجود دارد که مسافران تور ارمنستان می توانند از آنجا بازدید کنند. تعداد بی شماری از این مناطق دیدنی مقدس در ارمنستان وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید.
ایده دیدن جاذبه های تاریخی و مناطق مقدس در اولین نگاه بسیار خسته کننده به نظر می آید اما این حس تنها در نگاه اول صورت می گیرد. هر کدام از جاذبه های گردشگری مقدس معرکه، هیجان انگیز، تاریخی و پرمعنا می باشند که در همه قسمت های این کشور پخش شده اند.
به دلیل جذابیت بسیارش، جایی¬ست که کلیسای مادر مقدس در آن قرار گرفته است. اچمیادزین یک جاذبه دیدنی به شمار می رود. نه تنها به خاطر کلیسایی بودنش، بلکه به دلیل وجود ۲ کلیسای کوچک که از یک صومعه ناشناخته ترند. این کلیسا ها، سنت گایان و سنت و سنت هریپسایم می باشند.
دومین کلیسا را می توان در نقاشی های جهانی نقاش ارمنی مشاهده کرد. مارتیروس ساریان، این کلیسا را به همراه کوه آرارات که در پیش¬زمینه اش قرار دارد کشیده است. این نقاشی آرارات و سنت هریپسایم نام دارد.

کلیسای سنت هریپسایتم در تور ارمنستان
کلیسای سنت هریپسایم یکی از نمونه های بارز پیشرفته ساختمان های باستانی ارمنستان به شمار می رود. این کلیسا در سال ۶۱۸ توسط کاتولیک آی استدسی یافت شده است.از شواهد موجود گفته می شود این کلیسا در قرن چهارم ساخته شده است. این کلیسا، توسط میراث فرهنگی یونسکو به نام کاتولیکان که نقش بسیار مهمی در تاریخ ارمنستان ایفا کرده ، ثبت شده است. آن ها در حیاط کلیسای سنت هریپسایم دفن شده اند.
مسیحیت برای اولین بار در سال ۳۰۱ به عنوان دین اصلی برگزیده شد. قبل از آن مسیحیان موجب آزار و اذیت قرار می گرفتند. سنت هریپسایم یک دختر جوان بود که با زیباییش امپراتور آن زمان را شیفته خود کرد. شاه آنقدر عاشق دخترک شده بود که می خواست با او ازدواج کند. دخترک با ۳۶ دختر دیگر پا به فرار گذاشت. در میان دختران سنت گایان نیز بود. اما او را گرفتند و به نزد شاه آوردند.
شاه دستور داد تا هریپسایم و دیگر دختران را در اتاقی زندانی کرده و آن ها را مورد آزار و اذیت قرار دهند. در سال ۲۹۰، هریپسایم به شدت مورد آزار و اذیت قرار گرفته و کشته شد. این کلیسا نیز در جایی که او مرده است ساخته شده است.

کلیسای سنت هریپسایتم در تور ارمنستان
روایت است که این کلیسا توسط پادشاه آن زمان ساخته شده است. این کلیسا توسط حکومت فارس ویران شد و یک کلیسای جدید توسط کاتولیک ساهاک پارتک ساخته شد. کلیسای جدید در قرن ۱۷ تا ۱۹ ساخته شده است.
خارج از کلیسا گنبد مرکزی ساخته شده اما از داخل شباهت به صلیب دارد. این کلیسا با داشتن ساختاری پیچیده، موجب شده است تا در صدماتی مانند: زلزله، آسیب نبیند.
این کلیسا دارای ۱۶ وجه با برج های دایره ای است. ساخت این کلیسا نه تنها پیچیده است بلکه بسیار خارق العاده نیز می باشد.
به همین دلیل، بازدید از آن بسیار پیشنهاد می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *