موزه صنایع دستی و چوب در تور ارمنستان

کلیسای هیراوانک در تور ارمنستان
بازدید از کلیسای هیراوانک در تور ارمنستان
مرداد ۲۷, ۱۳۹۵

موزه صنایع دستی و چوب در تور ارمنستان

موزه صنایع دستی و چوب در تور ارمنستان

موزه صنایع دستی و چوب ارمنستان
تاکنون پیش نیامده است که صنایع دستی و چوب مورد استقبال قرار نگیرد. بلکه همیشه مورد توجه بوده و ارزش و احترام بازدید کنندگان تور ارمنستان و غیره را بر انگیخته است. این آثار هم به دلیل اهمیت و هم به دلیل تاریخچه اش، همیشه برای مردم هیجان انگیز بوده است. مردم ارمنستان عاشق اینطور صنایع دستی ها می باشند. بنابراین نباید تعجب کرد که یک موزه صنایع دستی و چوبی در ایروان قرار گرفته باشد. این موزه در سال ۱۹۷۷ افتتاح شده است. موزه چوب و صنایع دستی دارای دو هال می باشد. که شامل یک هال بزرگ و یک هال کوچک می باشد. هال بزرگتر شامل آثاری است که همیشگی می باشند اما هال کوچک تر از آثاری پر شده است که موقتی بوده و جای آثار عوض می شود. این موزه بر پایه کلکسیون سازان و نویسندگان طراحی شده است. پس از مدتی، این موزه شروع به جمع آوری آثار هنرمندان نمود. این موزه آثار دیگران را نشان می دهد و در عین حال، حکاکی های گذشته را نیز در خود حفظ کرده است. جالب توجه است که هدف اصلی این موزه، جمع آوری صنایع چوبی و حکاکی آینده در این مکان می باشد. هال بزرگ دارای ۳ بخش است. که عبارتند از:
۱٫ بخش فرهنگی و سنتی
۲٫ بخش مجسمه سازی
۳٫ هنرهای کاربردی

موزه صنایع دستی و چوب در تور ارمنستان
تمام این بخش ها جالب هستند و به بازدید کنندگان تور ارمنستان، پیشنهاد می کنیم که حتما از تمام بخش ها دیدن کنند. همچنین به علاقهمندان به کار های دستی و چوبی، اطلاعاتی نظیر چگونگی ساخته شدن آثار و کار های اولیه آن می دهد. مجسمه های مدرن نیز در بخش هنر های کاربردی و مجسمه سازی نشان داده می شود. در بخش فرهنگ و سنتی، موزه صنایع چوبی و دستی، می توانید فرهنگ ملی این کشور را از نزدیک ببینید. می توانید نمونه های فلزات سیاه و رنگی و غیره را ببینید. این موزه دقیقا شبیه یک مدرسه است که نویسندگان و سازندگان کار هایشان را قرار می دهند. نویسندگان این موزه دارای تحصیلات بالا، سن، دانستن هنر سنتی ارمنی، و غیره مدرک دریافت می کنند. سپس می توانند آثار خود را در این موزه قرار دهند تا برای آیندگان به جا بماند.

موزه صنایع چوب در ارمنستان
موزه صنایع دستی ارمنستان همه روزه به جز دو شنبه ها باز می باشد. این موزه از سه شنبه تا شنبه از ساعت ۱۲ ظهر تا ۶ عصر باز است.
در بخش سازهای ارمنی که با دست ساخته می شود، دودوک، فلوت کمانچه و غیره در آن قرار گرفته است که هنر دست مردم خلاق ارمنستان می باشد.
در قسمت بخش مجسمه، مجسمه هافهانسیان که شاعر ارمنی است نشان داده شده است.
در قسمت مبلمان سنتی ارمنستان، میز های عسلی آن زمان، صندلی، میز صندلی های نهار خوری، گهواره کودک، و غیره برای بازدید قرار گرفته است. این آثار کمک می کنند تا اطلاعات و آگاهیتان در مورد صنایع دستی و چوبی ارمنستان بالا برود. همچنین می توانید بفهمید که این آثار قدیمی از کجا شروع شده و طرز ساخت و ابزار آن زمان چگونه بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *